Kredyt samochodowy czy kredyt na dowolny cel?

0
285

Tylko połowa Polaków generuje oszczędności, ale te najczęściej nie wystarczają na zakup auta. Na szczęście instytucje bankowe oferują różnego rodzaju finansowe wsparcie, dzięki którym marzenie o „czterech kółkach” może się spełnić. Jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań kredytowych jest kredyt gotówkowy na dowolny cel albo kredyt samochodowy. Warto poznać szczegóły, aby wybrać wsparcie na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Kredyt samochodowy – charakterystyka

Kredyt na samochód jest zobowiązaniem celowym, które instytucje bankowe oferują na preferencyjnych warunkach. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu ryzyko kredytowe jest znacznie mniejsze, dlatego banki proponują współpracę na atrakcyjnych zasadach. Kredyt samochodowy może być udzielony klientom prywatnym, ale też firmom. Auto może być nowe albo używane.

Co więcej, kredyt na samochód ma niskie oprocentowanie, udzielany jest na długi okres, liczba rat jest duża, a wysokość miesięcznych płatności niewielka. Najważniejszym atutem tego typu zobowiązań jest jednak to, że kredytobiorca od razu staje się jedynym właścicielem pojazdu mechanicznego i może nim dowolnie dysponować, a nawet sprzedać w razie finansowych problemów. Ponadto, bank oferuje również szereg dodatkowych bonusów, jak rabaty w sklepach motoryzacyjnych czy zniżki w zakresie ubezpieczeń.

Czy firmom opłaca się zaciągać kredyt na samochód? Jak najbardziej, przecież część wysokości miesięcznych rat można wrzucać w koszty prowadzonej działalności gospodarczej, dzięki czemu rozliczenia z Urzędem Skarbowym są niższe.

Kto może liczyć na kredyt na samochód? Banki chętnie współpracują z w pełni wiarygodnymi oraz wypłacalnymi klientami. Każdy wniosek rozpatrywany je z uwzględnieniem zdolności kredytowej. Bank żąda zaświadczenia o dochodach, analizuje wpływy na konto, generuje raport BIK, aby ocenić historię kredytową. Jeśli potencjalny klient posiada długi, nie ma szans na środki na kupno auta.

Kredyt na dowolny cel – najpopularniejszy rodzaj zobowiązania bankowego

To właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel jest najczęściej zaciąganym zobowiązaniem bankowym. Wszystko dlatego, że klient banku ma zupełną dowolność w zakresie wydatkowania uzyskanych środków. O ile przy kredycie celowym musi wskazać cel, a później udokumentować jego nabycie, tak pieniądze z kredytu na dowolny cel można przeznaczać na różne potrzeby. Bardzo często takie zobowiązanie dzielone jest na różne cele, część na samochód, remont mieszkania, wakacje marzeń albo jako dodatkowe wsparcie domowego budżetu czy na spłatę długów.

Warto wspomnieć, że kredyt gotówkowy na dowolny cel zaciąga się szybko, przy minimum formalności, coraz częściej przez internet. W przypadku tego rodzaju produktu bankowego ważna jest zdolność kredytowa potencjalnego klienta. Instytucja bankowa sprawdza raport BIK, żąda zaświadczenie o dochodach i analizuje wpływy na konto. O taki kredyt mogą wnioskować osoby prywatne, jak i firmy. Jest to jeden z najbardziej elastycznych zobowiązań, które można dobierać wedle indywidualnych oczekiwań, ale możliwości spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here