Zastanawiasz się co zrobić ze swoim życiem zawodowym, ponieważ czujesz, że się wypaliłaś w swojej pracy? Zależy Ci na bardziej elastycznym grafiku? Od paru miesięcy myślisz o tym, żeby zrezygnować z pracy na etacie i rozpocząć własny biznes. Jak się za to zabrać, żeby był to przemyślany krok i żebyśmy nie żałowali podjętej decyzji?

Dobry pomysł na firmę

Najlepiej zacząć od początku. Pierwszą sprawą, którą trzeba określić jest dobry pomysł na rozpoczęcie działalności. Trzeba wiedzieć i umieć określić, co lubimy robić i spróbować to zestawić z zapotrzebowaniem na rynku. Może się okazać, że rodzaj działalności, którą chcielibyśmy wykonywać nie cieszyłby się zainteresowaniem w okolicy, w której planowalibyśmy działać. Z drugiej strony, po przeanalizowaniu rynku, możemy dojść do wniosku, że w danym kierunku działalności jest tak dużo przedsiębiorstw, że nasza raczkująca firma, nie miałaby szans na wybicie się. Załóżmy jednak, że mamy ciekawy pomysł, wydaje nam się, że zapotrzebowanie na nasze usługi jest dość spore, więc co dalej?

Środki finansowe na rozpoczęcie działalności

Trudno oczekiwać, że ktoś, kto myśli o rozpoczynaniu biznesu, już na starcie będzie dysponować taką ilością pieniędzy, że bez problemu otworzy swoją firmę. Skąd więc zdobyć środki na start? Mało kiedy zdarza się, że kwota funduszy własnych jest na tyle wysoka, że byłaby w stanie pokryć wszystkie wydatki. Przy rozpoczynaniu działalności wiele osób korzysta więc z dotacji rządowych, które chociaż częściowo pomagają pod względem finansowym. Jedną z takich dotacji jest dotacja na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy.

Bezzwrotna dotacja z Urzędu Pracy

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby przyznano nam takie dofinansowanie? Koniecznym warunkiem jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej, Po przeanalizowaniu stworzonego przez nas biznesplanu urzędnicy podejmują decyzję, czy zostanie nam przyznane dofinansowanie. Żeby biznesplan wykonany był w sposób profesjonalny, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług, jakie oferuje Biuro Everte. Dzięki temu przyszły przedsiębiorca ma pewność dobrze wypełnionego dokumentu, co zwiększa jego szansę na przyznanie dotacji. Jeśli spełnimy wszystkie szczegóły, które wymaga Urząd Pracy, do którego według miejsca zamieszkania należymy, to będziemy musieli poczekać na decyzję podjętą na podstawie wypisanych przez nas dokumentów. Jeśli zostaną nam przydzielone środki finansowe w kwocie około 20 tysięcy, to w określonym terminie będziemy musieli zakupić wyszczególniony wcześniej sprzęt i rozliczyć się za pomocą paragonów i faktur z każdej wydanej złotówki. Jeśli dopilnujemy spełnienia wszystkich wymogów, to kwota ta jest bezzwrotnym wsparciem finansowym. Biuro księgowe Warszawa oferuje usługi, które pomagają nam wywiązać się z różnych szczegółów umowy podpisanej z Urzędem Pracy. Jeśli tylko mamy możliwość skorzystania z tej formy pomocy na otwarcie biznesu, to warto z tego skorzystać.

Jeżeli mamy chęć dokonania zmiany w swoim życiu zawodowym, mamy ciekawy, ale też realistyczny pomysł na swój biznes, znamy wszystkie możliwości skorzystania z rożnych form wsparcia finansowego do rozpoczęcia działalności, to jest to duży krok ku temu, by zacząć być szefem dla samego siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here