Afiliacja to jeden z bardziej oryginalnych, ale równocześnie dających spore możliwości sposobów internetowego zarabiania pieniędzy. Wiele osób z chęcią zmienia etat w tradycyjnej firmie na pracowanie online, a afiliacja jest doskonałym pomysłem na takie działanie. Płatne polecanie produktów stale zyskuje na popularności, a coraz więcej osób zaczyna zajmować się tym profesjonalnie. Afiliacja jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli prowadzimy bloga czy kanał w mediach społecznościowych i chcemy jedynie pozyskać fundusze na jego prowadzenie, czy rozwój. Praca taka jest legalna i dobrze płatna co jest jednym z największych plusów. Czym zatem jest afiliacja? Jak poleca się produkty w praktyce? Jakie korzyści niesie ze sobą afiliacja? Odpowiedzi, przydatne porady i wskazówki na temat afiliacji prezentujemy poniżej.

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to płatne polecanie produktów oraz usług, za które otrzymujemy wynagrodzenie. Na rynku istnieje wiele sieci afiliacyjnych oferujących różnorodne produkty do promowania. Trend ten jest znany i rozwinięty na świecie czy np. zachodzie gdzie wiele osób decyduje się pracować w ten sposób. Największe marki kosmetyczne czy marki banków dodają do systemów afiliacyjnych swoje produkty. Użytkownicy, chcąc zarobić, pieniądze rejestrują się do takich systemów afiliacyjnych, wybierają konkretny produkt i rozpoczynają jego polecanie. Jeśli dana osoba skorzysta z np. oferty promocyjnej lub założy konto w banku, my otrzymujemy wynagrodzenie. Za każde skuteczne polecenie możemy otrzymać od kilku do nawet 100 zł. W sieci znajdziemy wiele programów partnerskich — zarówno tych ogólnych oferujących różne produkty, jak i tych np. wyspecjalizowanych w finansach. Aby móc zarabiać w ten sposób trzeba być pełnoletnim i zarejestrować się na portalu afiliacyjnym. Jest to jedyny warunek, dzięki czemu sposób ten jest bardzo atrakcyjny. Sieci takie działają sposób legalny, a obecność największych marek również świadczy o wiarygodności takiego sposobu zarabiania. Przed dokonaniem rejestracji i wybraniem konkretnego portalu warto porównać oferty tj. wynagrodzenie za poszczególne produkty. Jedne sieci będą miały je wyższe np. za produkty bankowe, gdyż się w nich specjalizują, a inne będą miały korzystne stawki np. za produkty w branży, w jakiej się specjalizujemy (kosmetyki, wycieczki itp.). Produkty możemy polecać zarówno swoim znajomym, czytelnikom naszego bloga czy zajmować się kompleksową promocją “na cały etat” w internecie.

Jak afiliacja przebiega w praktyce?

Proces zarabiania na poleceniach produktów przebiega bardzo prosto. Po zarejestrowaniu się na danym portalu afiliacyjnym do wyboru mamy wiele produktów. Gdy zdecydujemy się na ten, który chcemy promować, należy wejść w jego opis i zapoznać się z wymaganiami. Jest tam określone, w jaki sposób możemy pozyskiwać klientów na dany produkt czy usługę oraz podane są szczegóły całej kampanii. W ty miejscu otrzymamy również dostęp do swojego linka polecającego oraz baneru. Oba elementy możemy umieszczać na swojej stronie internetowe, w reklamach czy w internecie. Baner ma formę typowego kodu html, więc nie ma problemu z jego umieszczeniem w witrynie. Kolejnym krokiem jest samo polecanie produktów. Jeśli rozpowszechniamy ofertę np. wśród znajomych, a ktoś skorzysta z niej — my otrzymamy wynagrodzenie. Aby tak się stało, dana osoba mu kliknąć nasz link lub baner, przejść na stronę marki i dokonać np. zakupów czy skorzystać z oferty. Po takim poleceniu na naszym profilu w portalu sieci afiliacyjnej dany klient zostanie zarejestrowany, a my otrzymamy wynagrodzenie. Najczęściej potwierdzenie poprawnego skorzystania z oferty przez klienta zajmuje od kilku dni nawet do kilku tygodni.

Korzyści z płatnego polecania produktów

Plusów, jakie płyną z tego sposobu reklamowania się, jest wiele. Pierwszy z nich to prostota samego polecania produktów. Cały proces nie jest skomplikowany i poradzi sobie z nim nawet osoba nieznająca się na zaawansowanej technologii. Korzyścią jest również prosty dostęp do programów afiliacyjnych, prosta rejestracja i szybka możliwość skorzystania. Nie musimy również spełniać wielu wymogów czy wykonywać konkretnych działań. Afiliacja daje również bardzo dużo możliwości. Polecać produkty możemy według własnego planu czy preferencji, dzięki czemu praca jest przyjemna i możemy wykonywać ją według własnego pomysłu. Tym, co przyciąga do afiliacji wiele osób, najczęściej są jednak zarobki. Płatne polecanie produktów może być bardzo opłacalne finansowo. Za polecenie pewnych produktów — najczęściej bankowych czy finansowych możemy otrzymać nawet 100 zł. Jest to bardzo wysoki wynik jak za pojedyncze polecenie, a zachęcając odpowiednio dużo osób, możemy zarobić naprawdę spore pieniądze. Wszystko odbywa się również w sposób legalny, co jest dodatkowym plusem. Odprowadzamy od dochodu podatki, dzięki czemu pracować możemy legalnie i bez obawy o konsekwencje.

Czy i kiedy warto?

Z afiliacji zdecydowanie warto korzystać, jeśli mamy wielu znajomych. Sieci afiliacyjne dostarczają bardzo ciekawych ofert — często promocyjnych, których nie ma w realnych placówkach bankowych czy podczas standardowej sprzedaży marki. Sposób ten warto również wybrać, gdy posiadamy bloga lub własną stronę internetową. Umieszczenie banerów na nich może być bardziej opłacalne niż np. typowych reklam. Jest to również dobry sposób, gdy swobodnie poruszamy się po sieci i szukamy sposobu na zarabianie pieniędzy online. Afiliacja daje możliwość zarobienia np. typowej pensji bez wychodzenia z domu, co będzie korzystne np. dla młodych mam, które chciałyby powrócić do pracy, ale nie mogą jeszcze tego zrobić z powodu dziecka. Afiliacja może być również pomysłem na typowy biznes. Mając odpowiednio dużo czasu, chęci i umiejętności możemy otworzyć np. portal tematyczny z testami, poradami i artykułami. Możemy wpleść do jego wnętrza banery reklamowe i zachęcać czytelników do skorzystania z atrakcyjnych promocji. Jeśli zatem szukamy pomysłu np. na sklep internetowy czy własny biznes w sieci, afiliacja możemy być bardzo dobrą alternatywą i pomysłem na dodatkowe zarobki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here