Każde wnętrze ma swój unikalny charakter. Urządzając mieszkanie czy przemeblowując dom, chcemy, by odzwierciedlał nasz gust czy zainteresowania. Przede wszystkim jednak, ważne jest, byśmy czuli się w nim komfortowo. Dom ma być azylem, w którym z ochotą będziemy spędzać czas, tak jak lubimy. Dlatego tak ważne jest, by była zaaranżowana zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Wykańczanie wnętrza to też zawsze najbardziej oczekiwany i satysfakcjonujący element jakiegokolwiek remontu czy przemeblowania, któremu poświęca się nie mniej uwagi co pozostałym pracom związanym z budową czy organizowaniem przestrzeni mieszkalnej.

Dekoracje wnętrz – na co zwracać uwagę?

Przystępując do dekorowania wnętrza warto przeanalizować najpierw, co najbardziej odpowiada naszym gustom i potrzebom. Oczywiście, sposób aranżacji wnętrza i doboru dodatków będzie także zależał od tego, z jakim pomieszczeniem mamy do czynienia. Zupełnie inaczej trzeba zaprojektować i wyposażyć miejsce do pracy, wypoczynku, a inaczej przestrzeń, w której chcemy prowadzić inne aktywności.

Przed rozpoczęciem zakupów konkretnych dodatków warto zastanowić się, co jest dla nas, jako użytkowników konkretnej przestrzeni, najbardziej istotne: funkcjonalność i przestronność czy może oddanie naszych upodobań. Jeśli brak nam konkretnych pomysłów na aranżację wnętrza, warto poszukać inspiracji w różnego rodzaju katalogach czy magazynach, które poruszają tą tematykę.

Dobrze mieć też na uwadze fakt, że wszelkie dekoracje mają przede wszystkim służyć nam jako właścicielom mieszkania. Nie zawsze to, co jest modne i aktualnie polecane może odpowiadać naszym gustom i potrzebom. Jeśli czujemy, że to co jest aktualnie modne i proponowane w magazynach wnętrzarskich czy telewizji zupełnie nam nie odpowiada- warto porzucić te pomysły i skupić się na tym, czego my chcemy.

Aranżacja – praktyczne porady:

Jeśli wiemy, czego oczekujemy od wnętrza- jakie dodatki i dekoracje najbardziej trafiają w nasz gust, dobrze jest spisać wszystkie dodatki, których potrzebujemy. Warto, po sporządzeniu takiej listy zastanowić się również nad tym, czy części z tych dekoracji nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Wiadomym jest, że przedmioty wykonane samodzielnie cieszą oko i dają satysfakcję z wykonanej pracy. Na Dekolo.pl znajdziesz nezbędne elementy dekoracyjne. Niejednokrotnie bywa również tak, że dekoracje wykonane w ten sposób są tańsze, niż przedmioty oferowane na rynku. Dekoracje, które można wykonać samodzielnie to np.:

  • świeczki- w zależności od osobistych możliwości można wykorzystać gotowe wkłady, lub też wykonać je samodzielnie;
  • poszewki dekoracyjne na poduszki- w tym wypadku można wykonać je ze skrawków różnych materiałów;
  • dekoracje florystyczne- niezwykle efektowne a przy tym proste w wykonaniu

Przy tworzeniu tego typu dekoracji można skorzystać z różnego typu poradników czy tutoriali- filmy tego typu można znaleźć w serwisie youtube. Być może, własnoręczne wykonanie dekoracji będzie początkiem nowej pasji czy sposobu spędzania wolnego czasu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wykonanie dekoracji samodzielnie, czy zakupimy je w sklepie- warto pamiętać przede wszystkim o tym, że przedmioty te mają umilać nam czas w pomieszczeniu, sprawić że będzie ono wyjątkowe, osobiste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here