Możliwości wyboru rodzaju materiału, z którego będziemy mieć podłogę jest wiele. Co wziąć pod uwagę zanim podejmiemy decyzję o tym, jaką podłogę wybierzemy?

Różne rodzaje podłogi

Jednym z popularnych rodzajów podłóg, które ze względu na odporność na działanie wilgoci oraz podwyższonych temperatur, najczęściej mają zastosowanie w kuchni i w łazience, są płytki ceramiczne. Są one łatwe w utrzymaniu czystości a dodatkowo świetnie się sprawdzają w miejscach, w których zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Zaletą płytek ceramicznych jest ich zróżnicowanie pod względem wzorów i kolorów. Wadą wyboru podłogi z płytek ceramicznych jest ich wymagający doświadczenia montaż oraz pracochłonna ewentualna wymiana posadzki lub pojedynczej płytki. Podłoga ceramiczna, która znajduje się w kuchni, jest najbardziej narażona na kontakt ze spadającymi przedmiotami, istnieje więc możliwość pęknięcia płytek w miejscach uderzenia. Oprócz podłogi ceramicznej bardzo popularne są panele podłogowe. Panele są bardzo zróżnicowane cenowo, ponieważ możemy wybierać między grupą paneli drewnianych lub laminowanych. Panele podłogowe mają różne parametry i właściwości, które pokazują nam między innymi do jakich pomieszczeń można używać ten typ podłogi. Podłoga z paneli może być praktycznie w całym mieszkaniu, oprócz łazienki. Ze względu na dużą wilgotność i ryzyko działania wody, specjaliści nie polecają montażu paneli w takich miejscach. Panele, które charakteryzują się ciekawym wzornictwem i fakturą mogą być rewelacyjną opcją dla kogoś, kogo nie stać na zakup drewnianej podłogi. Największą popularnością pomimo upływu czasu, cieszy się drewniana podłoga. Zainteresowanie podłogami drewnianymi we Wrocławiu wynika przede wszystkim z faktu, że drewno jest ponadczasowym, naturalnym materiałem.

Zalety drewnianej podłogi

Chociaż drewno jest bardzo kosztownym produktem, to jest warte swojej ceny. Na wysokość ceny wpływa przede wszystkim gatunek drzewa, jego parametry, pochodzenie i poziom trudności obróbki. Drewno jest ciepłym rodzajem podłogi i gwarantuje przyjemny klimat mieszkania. Zaletą drewna jest różnorodny wybór w postaci wielu kolorów, faktur i wzorów. Różnorodność gatunków drzew sprawia także, że można wybrać taki typ drewna, które sprawdzi się w wilgotnej łazience i kuchni, w której podłoga jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Drewno jest ekologicznym produktem, a dodatkowo, nawet jeśli podłoga z tego materiału po latach ulegnie zużyciu lub zniszczeniu, to można ją odrestaurować. Wystarczy zamówić usługę cyklinowania parkietu drewnianego i podłoga wygląda jak nowa. Dzięki temu możemy uniknąć czasochłonnego i kosztownego remontu.

Podłoga jest taką częścią mieszkania, na której nie ma co oszczędzać. Jeśli zainwestujemy w bardzo dobrej jakości płytki ceramiczne, panele lub drewnianą podłogę, to nawet jeśli będzie potrzeba dokonania remontu pozostałych elementów mieszkania, to najprawdopodobniej naszą świetnie prezentującą się podłogą, będziemy mogli cieszyć się przez kolejne lata użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here