Wrocław to tętniące życiem miasto, w którym dużo się dzieje zarówno pod względem kulturalnym, jak i gospodarczym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce osiedlić się we Wrocławiu – jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo. Na co warto zwrócić uwagę wybierając mieszkanie do wynajęcia lub kupując nowe u dewelopera?

Wrocław to duże miasto na zachodzie Polski, do którego każdego roku przyjeżdża z różnych regionów Polski mnóstwo osób, które chcą osiedlić się we Wrocławiu. Co przyciąga ludzi do tego miasta?

Dlaczego Wrocław?

Przede wszystkim Wrocław jest rynkiem przyjaznym dla pracowników. Każdy kto przyjedzie do Wrocławia może znaleźć tu pracę – oczywiście czas jaki upłynie do znalezienia pracy zależy od kwalifikacji i oczekiwań, ale zasadniczo to praca szuka pracownika, a nie na odwrót. Na taki stan rzeczy ma wpływ ilość firm, zakładów i działalności prowadzonych na terenie Wrocławia i okolic. W tym rejonie chętnie inwestują zagraniczne firmy. Pod Wrocławiem powstaje wiele hali produkcyjnych zagranicznych inwestorów, dzięki czemu powstaje wiele nowych miejsc pracy.

Po drugie lokalizacja Wrocławia na mapie Polski jest bardzo atrakcyjna, co przyciąga wielu wielbicieli podróży. Dolny Śląsk to przede wszystkim góry, lasy i niezliczona ilość zamków. Już 70 kilometrów od Wrocławia znajdują się niewysokie góry urzekające swoimi widokami. Dodatkowo Wrocław to doskonała baza wypadowa do innych krajów Europy. W zasięgu ręki są Czechy, Niemcy, a nieco dalej Austria, Słowacja czy Węgry. We Wrocławiu znajduje się lotnisko, które także skraca dystans pomiędzy Polską a innymi krajami Europy i nie tylko.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokalizację mieszkania we Wrocławiu?

Wrocław jest bardzo zróżnicowany pod względem urbanistycznym. Warto zastanowić się jakie czynniki mają dla nas znaczenie, a następnie wybrać lokalizację mieszkania, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Co możemy podpowiedzieć, jeśli chodzi o Wrocław i jego dzielnice?

Pierwsza ważna informacja związana jest z komunikacja w mieście. Wrocław zalicza się do jednych z najbardziej zatłoczonych i zakorkowanych miast w Europie. Jeśli więc chcecie przemieszczać się do pracy lub uczelni z jednego osiedla na inne to warto przyjrzeć się połączeniom komunikacyjnym i pod tym kątem wybrać lokalizację mieszkania. Które dzielnice są najsłabiej skomunikowane z centrum miasta i innymi osiedlami? Z pewnością Psie Pole, czyli dzielnica położona we wschodniej części miasta. Jednym z najbardziej zakorkowanych osiedli jest z kolei Jagodno (południe Wrocławia). Dojazd do pracy w godzinach porannego szczytu może być niezwykle uciążliwy. Jednak to, co jest minusem dla jednych, dla innych nie musi stanowić żadnej przeszkody. Jeśli nie musisz dojeżdżać do centrum to Jagodno może Ci się bardzo spodobać, jako lokalizacja nowego mieszkania lub mieszkania do wynajęcia (Wrocław). Jest to praktycznie nowe osiedle, które cały czas się rozbudowuje. Pojawiają się nowe punkty handlowo-usługowe oraz placówki oświatowe. Wielkim atutem tego osiedla jest jego położenie tuż przy granicy miasta. Z tego względu wyjazd na południe od Wrocławia zajmuje dosłownie chwilę. A co ciekawe dojazd do dworca głównego w centrum miasta komunikacja miejską zajmuje około 20 minut. Na osiedlu jest wiele ścieżek rowerowych, również takich, które prowadzą poza teren miasta.

Czasem zdarza się, że położone dalej od centrum miasta osiedla, takie jak Stabłowice czy Leśnica, a nawet podmiejskie sypialnie Wrocławia, takie jak Smolec, mogą okazać się bardzo atrakcyjnymi lokalizacjami pod względem połączenia z centrum. Tramwaj oraz pociąg są doskonałymi i szybkimi środkami transportu. Z pod Wrocławia można dojechać do centrum koleją nawet w 10 lub 15 minut. Atutem mieszkań zlokalizowanych na takich terenach jest ich piękne otoczenie. Zieleń, cisza i spokój – otoczenie parków, lasów, a nawet łąk to bardzo mocne argumenty przemawiające na korzyść takich dzielnic lub miejscowości.

A co powiedzieć o inwestycjach deweloperskich w centrum Wrocławia? Jak czytamy na stronie Deweloper Wrocław, wiele takich inwestycji zlokalizowanych jest w bardzo atrakcyjnych miejscach- wzdłuż brzegu Odry. Powstają w takich miejscach prestiżowe apartamenty, których zaletą jest bliskość wody i ścieżek spacerowych, bliskość najważniejszych instytucji w mieście oraz stały dostęp do wydarzeń kulturalnych, które najczęściej odbywają się w okolicach wrocławskiego Rynku.

Centrum miasta to także stare, przedwojenne kamienice, których nieodparty urok przyciąga każdego roku tysiące turystów. Wynajęcie mieszkania w takiej kamienicy to nie lada gratka, szczególnie dla studentów. Okazuje się, że zatłoczone centrum miasta nie musi być takie straszne. W ścisłym centrum znajduje się wiele zacisznych miejsc, w których chętnie odpoczywają mieszkańcy Wrocławia.

Podsumowując: Wrocław to dobre miejsce zarówno do mieszkania, jak i pracy. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup lub wynajem mieszkania starannie przemyśl jaka lokalizacje wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here