W XXI wieku samochód to nie synonim luksusu ale atrybut codzienności. Bez względu na to czy mieszkamy w centrum Krakowa, czy na obrzeżach miasta samochód jest nam potrzebny. Jednym auto konieczne jest do racy, innym do rekreacji, jeszcze innym do spełnienia codziennych obowiązków. Posiadanie samochodu nie jest już wyjątkiem, a tym bardziej luksusem. W wielu rodzinach obecnych jest kilka aut, służących w różnych celach czy różnym osobom. Mieszkając i pracując w Krakowie również samochód może pomóc w mobilności.

Szybko i sprawnie

Mobilność to kluczowa cecha życia w XXI wieku, przemieszczamy się często i to na coraz większe odległości w coraz krótszym czasie. Mimo, iż loty między Krakowem a Warszawą nie są jeszcze tak popularne jak przejazdy kolejowe, to zainteresowanie wynajmem samochodów na lotniskach jest coraz większe. Wyruszając w podroż do Warszawy warto zaoszczędzić sobie stresu i czasu wybierając samolot. Bez trudu wypożyczalnia samochodów Warszawa zaopatrzy nas na miejscu we właściwy pojazd do jazdy o stolicy, który łatwo zwrócimy tuz przed odlotem do Krakowa po zakończeniu pobytu w stolicy. Jak się okazuje obecnie to nie ten rodzaj zapotrzebowania na samochód z wypożyczalni dominuje. O wiele częściej z wypożyczalni krakowskich korzystają mieszkańcy Krakowa, czy to w ramach zachcianki, pilnej potrzeby dyktowanej sytuacją, okolicznościami czy po prostu jako samochód zastępczy z ubezpieczalni.

Gdy samochód ulegnie awarii

Mimo, iż samochody są produkowane w coraz lepszej jakości, uchodzą za bezawaryjne to i tak od czasu do czasu wymagają przestoju związanego z naprawami eksploatacyjnymi czy też potrzebują naprawy po stłuczce. Brak samochodu na jeden czy dwa dni jest akceptowalny, można sobie ułożyć tak plan dnia i zorganizować transport, że zwłaszcza w Krakowie obędziemy się bez samochodu. Jeżeli jednak brak auta ma być długotrwały wówczas warto znaleźć alternatywę. Pewnym rozwiązaniem jest samochód z wypożyczalni. W Krakowie nie brakuje wypożyczalni samochodów oferujących na przystępnych warunkach wynajem krótko i długoterminowy samochodów każdego typu. Floty pojazdów w wypożyczalniach krakowskich są mocno zróżnicowane, zawierają zarówno samochody osobowe większe i mniejsze, jak i auta dostawcze, specjalne.

wypożyczalnia samochodów Warszawa

Samochód na koszt sprawcy szkody

Samochód zastępczy z OC sprawcy to bardzo komfortowa usługa z jakiej mamy prawo skorzystać, gdy nasz pojazd ulegnie awarii, uszkodzeniu w wyniku kolizji. Formalnie samochód otrzymujemy od ubezpieczyciela, jednak najczęściej to wypożyczalnia samochodów nam udostępnia pojazd równoważny klasie naszego uszkodzonego samochodu, zaś koszty wynajmu okrywa ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Bezgotówkowy wynajem zachęca do korzystania z samochodu zastępczego, jednak nie u każdego ubezpieczyciela to tak prosto wygląda, czasem to my sami musimy znaleźć właściwy pojazd, wypożyczalnię, w ramach propozycji finansowej i warunków jakie ubezpieczalnia dopuszcza. W przeciwnym razie musimy udowodnić zasadność poniesionych wydatków, w tym wyboru wypożyczalni samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here