Z pewnością nikt nie chce mieć kretów w ogrodzie

0
550

Choć niektórzy uważają, że krety wyglądają uroczo i są nieszkodliwe, to jednak mogą spowodować poważne uszkodzenia trawnika, ogrodu i krajobrazu.

Krety ryją w ziemi, budują skomplikowane sieci tuneli i kopców oraz szybko zabijają lub uszkadzają rośliny, trawę i drzewa. Jedynym sposobem na ochronę swojego ogrodu jest skuteczne pozbycie się kretów z okolicy.

Czy środek karbid podziała na krety

Oczywiście nie musi to polegać na wykopywaniu i zabijaniu kretów, można w sposób bardziej humanitarnie pozbyć się tych podziemnych ssaków i znów cieszyć się pięknym trawnikiem i kwiatami. Krety to bardzo wydajni kopacze i w ciągu nocy są w stanie zniszczyć ogród, dlatego trzeba się ich pozbyć, gdy tylko zauważymy ich kopce w ziemi. Wbrew powszechnemu przekonaniu krety nie zjadają korzeni roślin i drzew, chociaż robią tunele wokół nich i pod nimi. W rzeczywistości krety są owadożercami i robią tunele, aby zlokalizować robaki i inne owady żyjące w glebie wokół roślin.W małych ilościach krety mogą być korzystne dla krajobrazu. Pomagają napowietrzać glebę i eliminować nadmierne populacje szkodliwych owadów. Kiedy jednak zaczynają wpływać na krajobraz, trzeba je powstrzymać. W tym celu można wypróbować środki i sposoby zarówno domowe, jak i specjalistyczne, które zakupimy w sklepach ogrodniczych i online. Kiedy krety kopią swoje tunele, zachowują się jak minikoparki, przenosząc całą ziemię z tunelu na powierzchnię, tworząc charakterystyczne, usypane kretowisko przy wejściu do tunelu.Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się kretów ze swojego ogrodu, możesz wypróbować karbid na krety. Jest to produkt znanej firmy chętnie używany od wielu lat, składa się z acetylenku glinu, ma postać wygodnych granulek, a po kontakcie z wilgocią wytwarza drażniący acetylen, który działa drażniąco na krety. Wrzucamy po kilka granulek w każdy tunel, a ponieważ kret nie może kopać w zagazowanych tunelach, z pewnością szybko opuści nasz ogród. Z pewnością nasz trawnik nie będzie już dla kretów atrakcyjnym miejscem do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here