Szkoła to miejsce, które nie może obyć się bez tablic. To właśnie na nie patrzą uczniowie w trakcie przyswajania nowego materiału. Tablice pozwalają także utrwalić dotychczasową wiedzę. Wyróżnia się ich kilka typów, dzięki czemu nauczyciel może przekazywać wiedzę na różny sposób. Jakie tablice warto wybrać do szkoły?

Zielona tablica – symbol każdej szkoły

Myśląc o szkolnej tablicy, większość osób przywołuje w wyobraźni zieloną tablicę kredową. Co ciekawa, ma ona bardzo długą historię – była wykorzystywana w celach dydaktycznych już w starożytności. Dzięki niej nauczyciel może prezentować różne treści, nanosząc na nią wzory, tekst czy rysunki. Również uczniowie mogą na niej rysować czy wykonywać ćwiczenia. Zielona tablica szkolna to wciąż podstawowe wyposażanie każdej szkoły. Niektórzy jednak skarżą się, że kreda brudzi.

Tablica magnetyczna – nowe wydanie szkolnej tablicy

W ostatnich latach na popularności zyskuje tablica magnetyczna. Tak samo jak w przypadku tablicy zielonej, zawiesza się ją na ścianie. Zamiast kredy stosuje się jednak markery. Tablica może być biała, w linie lub w kratkę. Wyróżnia się ona nowoczesnym wyglądem oraz wytrzymałością. Wielu nauczycielki korzysta z różnokolorowych markerów, aby lepiej objaśnić materiał. Jednocześnie pisaki nie brudzą rąk tak jak tradycyjna kreda.

Tablica korkowa – eksponowanie treści i prac uczniów

Szkolną klasę ciężko wyobrazić sobie bez tablic korkowych. Najczęściej umieszcza się na nich ważne ogłoszenia i informacje, a także prace uczniów. Tablica korkowa może zawierać również materiały dydaktyczne jak notatki, wykresy, mapy. Można ją wykorzystać do celów dekoracyjnych, umieszczając na niej zdjęcia lub akcesoria związane z bieżącymi wydarzeniami i świętami.

Jaką tablicę wybrać do szkoły?

W każdej szkole powinna znaleźć się tablica. Którą jednak wybrać? Kredową czy magnetyczną? Tak naprawdę obie świetnie się sprawdzą, a wybór jednej z nich to kwestia indywidualna – zależy od wystroju klasy, charakteru placówki i preferencji. Niezależnie od wybranego modelu, warto zakupić również tablice korkowe, które można wykorzystać na różny sposób.

Tablica do szkoły powinna cechować się trwałością i dobrą jakością. Raz zakupiona, powinna służyć przez wiele długich lat. Aby mieć 100% pewność co do ich jakości, warto zamówić je w sklepie Moje Bambino. Udostępnia on akcesoria i sprzęty do szkół od sprawdzonych producentów. Oferta jest rozbudowana, można znaleźć w niej różne typy tablic: zielone, magnetyczne, korkowe i wiele innych.

Sprawdź szeroką ofertę tablic szkolnych w sklepie https://mojebambino.pl/6811/Tablice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here