W Korei Południowej system edukacji podzielony jest na 6 lat szkoły podstawowej, 3 lata gimnazjum i 3 lata szkoły średniej. Oznacza to, że uczniowie kończący ostatni rok w koreańskiej szkole średniej mają zazwyczaj około 18-19 lat.

12 klasa w Korei – ile lat mają uczniowie?

12 klasa w Korei – ile lat mają uczniowie?

Wiele osób zastanawia się, jakie są wymagania wiekowe dla 12 klasy w Korei. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że system edukacyjny w Korei jest inny niż ten stosowany na Zachodzie.

Zgodnie z tym systemem szkolnym, dzieci rozpoczynają naukę od sześciu lat i dzielą ją na dwa etapy: podstawowy (6-15) i średnio-wyższy (16-18). Właśnie do drugiego etapu należy 12 klasa.

Aby zostać przyjętym do tej klasy, uczeń musi najpierw ukończyć jedenastej roku życia oraz uzyskać odpowiednie wyniki egzaminów. Ostatecznie jednak to rodzice decydują o przepustce swojego dziecka do kolejnego stopnia edukacji.

Co ciekawe, wiele dzieci nie zdaje tych egzaminów za pierwszym razem lub nawet nigdy ich nie podejmuje ze względu na ogromną presję społeczną związaną ze studiami wyższymi czy dobrymi pracami.

Jeśli chodzi o konkretne liczby dotyczące wieku uczniów znajdujących się obecnie w 12 klasie – to moglibyśmy powiedziec jednoznacznie. Jednakże warto wspominać tutaj również fakt istnienia różnych dróg dostępnej dla młodych ludzi po skończeniu liceum, co wprowadza pewne wahania w wieku uczniów.

Przyjęło się, że większość uczniów kończy szkołę średniej w wieku 18-19 lat i od razu rozpoczyna studia na wyższych uczelniach.

Mimo to niektórzy decydują się skończyć naukę wcześniej lub opóźniają ukończenie liceum ze względów osobistych czy rodzinnych. Dlatego też ciężko jednoznacznie określić jakie jest dokładnie przeciętne wiekowy dla osób znajdujacych sie obecnie z 12 klasie.

Podsumowując – uczeń musi mieć minimum jedenasty rok życia oraz uzyskać odpowiednio wysokie wyniki egzaminacyjne by zostać przyjęty do klasy dwunastej w Korei. Najczęściej osoby te mają pomiędzy 17 a nawet do 20 lat, ale warto wspominać o różnorodności sytuacji indywidualnych każdego studenta.

Każdy system edukacyjny ma swoje plusy i minusy – tak samo dzieje się również z tym stosowanym przez Korea Południowa.
Niemniej jednakże warto podkreśliç fakt ciekawego podejscia tego kraju do tematu edukacji m.in poprzez ogromną presja społeczna zwiazana z nauka oraz szeroki zakres dostępnej oferty zajęæ pozalekcyjncyh (jak np kurs jêzyków obcych).

Wymagane jest ukończenie 18 lat w Korei, aby zakończyć edukację na poziomie średnim.

Link do strony https://www.malowanasloncem.pl/:
Malowane Słońcem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here