Kwestie finansowe stwarzają masę problemów dla wielu firm, a także osób, które chcą cały czas poszerzać swoje kompetencje. Sprawiają one, że wykupienie kursów może okazać się znacznie utrudnione. Doskonałym na to przykładem jest dziedzina księgowości.

Warto podkreślić, że poznawanie kolejnych zagadnień oraz nowych przepisów ma ogromne znaczenie. Bez tego trudno wyobrazić sobie karierę w tej branży. Niestety kolejny kurs księgowości w pewnym momencie może okazać się być poza zasięgiem. Dlaczego? Z powodu wysokiej ceny. Czy zatem osoby i firmy, które nie mogą sobie pozwolić na tego typu wydatki, mają pozostać z niczym? Oczywiście, że nie! Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby uzyskać spore dofinansowanie na szkolenia, które pozwala na pokrycie większości wydatków. Co ważne, mogą na nie liczyć nie tylko firmy, ale też klienci indywidualni. Oczywiście pod warunkiem spełnienia konkretnych kryteriów, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Kto zapewnia dofinansowanie na kursy księgowe?

Niezbędne środki można pozyskiwać z trzech źródeł: Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Bazy Usług Rozwojowych i Akademii Menedżera MŚP. Warto w tym miejscu podkreślić, że te trzy podmioty zdecydowanie ułatwiają dostęp do wielu programów, które skupiają się zarówno na zagadnieniach ogólnych, jak i specjalistycznych.

Czego zazwyczaj dotyczą warunki uzyskania dofinansowania? Mowa tu przede wszystkim o rodzaju szkoleń, a także o wybranych grupach, dla których przygotowywana jest taka pomoc. Będą to między innymi osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, pracownicy zgłaszani przez firmy, jak również osoby fizyczne.

Warto pamiętać, że dofinansowanie wynieść może nawet 80-90% ceny szkolenia. Wiele zależy od jego typu, a także przygotowanego programu. Z tego powodu na samym początku dobrze jest zapoznać się z wszystkim kryteriami i warunkami, a następnie skupić się na tym, by spełnić niezbędne formalności.

Pomocni w tym mogą okazać się doradcy, a także osoby zatrudnione przez placówki oferujące szkolenia księgowe. Dzięki ich wiedzy przejście przez całą procedurę okaże się znacznie łatwiejsze. Pozwoli uniknąć również ewentualnych błędów, które często kończą się negatywnym rozpatrzeniem wniosku.

Dofinansowanie stwarza świetną okazję do tego, aby w znaczący sposób obniżyć wydatki związane z wykupieniem konkretnych szkoleń. Dla wielu osób stanowi ono jedyną szansę na to, aby skorzystać z bogatej oferty rynkowej i zadbać o rozwój swoich umiejętności w tym zakresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here