Prowadzenie firmy transportowej, gospodarstwa rolnego lub innej działalności gospodarczej, w której zużywa się dużo paliwa może przynosić zyski. W takim miejscu jednak konieczne jest ponoszenie znacznych wydatków na paliwo. Jak obniżyć te koszty? Rozwiązaniem mogą być zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe zamontowane na terenie firmy.
Dlaczego warto zamontować zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa?
Na terenie firmy, w której zużywa się sporo paliwa, warto zamontować zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe lub choćby zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy. Zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa zamontowane na terenie firmy ułatwią tankowanie pojazdów. W tym celu nie będzie trzeba bowiem jeździć na stację benzynową i ponosić kosztów z tym związanych. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy lub inne paliwo to oszczędność czasu, który należałoby poświecić na tankowanie pojazdów na stacji benzynowej, ale i oszczędności pieniędzy. Nie każdy wie, że posiadając takie zbiorniki można kupować paliwo w ilościach hurtowych i za dużo niższą cenę niż na stacji benzynowej. Oczywiście przy dużym zużyciu paliwa i na stacji benzynowej można otrzymać rabat, warto jednak pamiętać, że kupując paliwo w ilościach hurtowych omija się jednego pośrednika, czyli stację benzynową. Paliwo kupione w cenie hurtowej może więc być dużo tańsze niż kupowane na stacji benzynowej.
Wielość zbiorników ma ogromne znaczenie
Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe mogą mieć bardzo różną pojemność. Przed zakupem takich zbiorników trzeba więc podjąć decyzję, jakiej pojemności zbiorniki będą najodpowiedniejsze. Zbyt duże zbiorniki dwupłaszczowe będą oczywiście znacznie więcej kosztować. Zbyt małe zaś spowodują konieczność częstego zamawiania paliwa, co będzie oczywiście wiązać się z utrudnieniami i dodatkowymi kosztami. Może też tak być, że paliwo w zbiorniku skończy się niespodziewanie i zanim dojedzie nowe, trzeba będzie przez jakiś czas i tak tankować na stacji benzynowej. Warto więc przeliczyć jakie zużycie paliwa jest w firmie, ile litrów paliwa zużywa się – na przykład – przez miesiąc. Dobrze jest zamówić taki zbiornik, w którym zmieści się zapas paliwa właśnie na miesiąc, ewentualnie odrobinę większy. Taki zbiornik będzie najodpowiedniejszy. Paliwo będzie można zamawiać raz w miesiącu, a więc niezbyt często i raczej nie skończy się ono w zbiorniku przed dostawą nowego.