W Polsce jest kilku miliarderów, którzy osiągnęli ogromny sukces w biznesie lub dziedzinach związanych ze sztuką czy sportem. Ich majątki przekraczają 1 mld złotych i stawiają ich na czele listy najbogatszych Polaków. Jednakże warto pamiętać, że bogactwo nie powinno być jedynym kryterium oceny człowieka oraz że równolegle istnieje wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej wymagających pomocy społecznej i wsparcia.

Najbogatsi Polacy – ranking miliarderów

Czy w Polsce jest miliarder? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. W końcu miliarderami nie zostaje się łatwo i wymaga to ogromnego wkładu pracy oraz talentu biznesowego.

W Polsce jednak od kilku lat można zauważyć wzrost liczby ludzi, którzy mogą pochwalić się portfelem wartym ponad 1 mld dolarów. Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują swoje pieniądze w różne projekty i osiągają sukces na skalę światową.

Według najnowszego rankingu magazynu Forbes „Najbogatsi Polacy”, pierwsze miejsca zajmują znani już nazwiska takie jak Michał Sołowow czy Jan Kulczyk. Obaj panowie mają szacowany majątek wynoszący około 10-12 mld złotych.

Michał Sołowow to przede wszystkim właściciel grupy Kapitałowej Synthos S.A., która specjalizuje się w produkcji kauczuku syntetycznego oraz gumowych produktów dla motoryzacji i przemysłu budowlanego. Pan Sołowo działa również jako investor private equity poprzez firmę MCI Capital TFI – jedną z największych funduszy venture capital działających na rynku polskim

Jan Kulczyk natomiast był jednym z czołowych polskich przedsiębiorców branży energetycznej, a także założycielem spółki CVC Capital Partners – globalnej firmy inwestycyjnej.

Na kolejnych miejscach rankingu znaleźć można m.in. Marka Góralczyka, właściciela spółki Eko Holding oraz Ryszarda Krauzego – założyciela grupy farmaceutycznej Polpharma.

Warto jednak zaznaczyć, że lista ta nie obejmuje wszystkich polskich miliarderów. W Polsce bowiem działa wiele firm i przedsiębiorstw w rękach prywatnych osób o ogromnym majątku finansowym.

Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że liczba polskich milionerów i miliarderów jest znacznie większa niż wynika to z oficjalnych rankingów czy zestawień publikowanych przez media branżowe. Ostatnio coraz częściej pojawiają się głosy sugerujące powstanie nowej elity biznesowej w kraju – ludzi którzy swoim bogactwem są już na miarę światowych potentatów gospodarczych

Polscy przedsiębiorcy od kilku lat aktywnie uczestniczą także w procesie globalizacji gospodarki poprzez ekspansję na zagraniczne rynki oraz przejmowanie zagranicznych firm (np Asseco). Dzięki temu mogą liczyć na jeszcze większe możliwości rozwoju swojej działalności i pomnażania swych fortun

Podsumowując: tak! W Polsce istnieją osoby posiadające majątek przekraczający 1 mld dolarów. Choć nie wszyscy z nich znajdują się na oficjalnych listach rankingowych, to jednak ich liczba rośnie wraz ze wzrostem polskiej gospodarki i otwartości naszego kraju na inwestycje zagraniczne.

Wezwanie do działania: Sprawdź sam/a, czy w Polsce jest miliarder! Odwiedź stronę Normalnych Ludzi i dowiedz się więcej.
Link tagu HTML : Normalni Ludzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here