zdj zdj uczen

Sięgnij po granty

I realizuj swoje pasje

pasje
zdj

Podziel się z nami
swoją pasją!

LUDZIE

Historia pasją pisana

hr

Projekt Pasjopolis narodził się w Apatorze w 2011 roku. Od lat angażowaliśmy się w inicjatywy społeczne, fundowaliśmy stypendia dla zdolnych olimpijczyków, nagradzaliśmy talenty podczas międzynarodowych konkursów plastycznych.

Pasjopolis pozwolił nam w sposób systemowy i kompleksowy wspierać młodych, utalentowanych ludzi. Przez 6 lat rozwijaliśmy program fundując stypendia dla młodych pasjonatów uczących się w 6 miastach, w których zlokalizowane są spółki grupy Apator.

Stypendium było wyróżnieniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasja wykraczała poza szkolny program i którzy mogli poszczycić się znaczącymi osiągnięciami. Program realizowaliśmy wspólnie z Fundacją Platon – partnerem organizacyjnym projektu.

Pasjopolis w liczbach:

I edycja

80
wniosków
7
ufundowanych
stypendiów

II edycja

310
wniosków
13
ufundowanych
stypendiów

III edycja

140
wniosków
20
ufundowanych
stypendiów

IV edycja

430
wniosków
26
ufundowanych
stypendiów

V edycja

540
wniosków
36
ufundowanych
stypendiów

VI edycja

280
wniosków
17
ufundowanych
stypendiów

Dzięki Pasjopolis udowadnialiśmy, że nie warto ograniczać się do zagadnień szkolnego programu, że odwaga i determinacja w rozwijaniu zainteresowań (nawet tych „najdziwniejszych”) może zostać dostrzeżona i doceniona. Wierzymy bowiem, że WARTO MIEĆ PASJĘ.

W marcu 2017 roku otworzyliśmy nowy rozdział w naszej działalności społecznej. Powołaliśmy do życia program grantowy Pasjopolis Master, którego celem jest dofinansowanie projektów naukowych i badawczych studentów uczelni wyższych współpracujących z Apatorem.

Ruszamy na poszukiwania Talentów w społeczności akademickiej!